Bakaláři

Exkurze SOŠ AHOL Ostrava-Vítkovice

V úterý 24. ledna proběhla v rámci volby povolání další návštěva střední školy. Tentokráte jsme navštívili s žáky 9. ročníku SOŠ AHOL v Ostravě – Vítkovicích. Po přijetí a seznámení se Střední odbornou školou AHOL byli všichni žáci rozdělení do čtyř skupin. Každé skupiny se ujaly studentky střední školy, které bezmála dvě hodiny prováděly vstupy do předem připravených vyučovacích hodin. Žáci tak zhlédli výuku v těchto oborech:

ortoticko-protetický technik, zhotovování ortézy

oční optik – oční pomůcky, měření zraku

pedagogické lyceum – dramatická výchova, výtvarná výchova

ekonomika v multimediální sféře – focení, audiovizuální tvorba , školní rádio

Návštěva proběhla ve zcela uvolněné atmosféře a žáci byli s návštěvou školy velmi spokojení. Studium na této škole zvažuje 6 žáků našich současných devátých tříd, a to i přesto, že je studium na této soukromé škole placené.

Mgr.Petr Poláš