Bakaláři

3D tisk a virtuální realita III

Ve středu dne 30. 11. se vybraní žáci 6. a 7. ročníků vydali na ZŠ Františka Formana, aby se zúčastnili třetího projektového dne na téma „3D tisk a virtuální realita“. V první části projektového dne si vyzkoušeli páci se 3D skenerem. Nejdříve měli za úkol naskenovat připravené modely zvířat a přenést je do virtuálního prostoru, ty pak následně zmenšili a vytiskli na 3D tiskárně. V druhé části byl pro účastníky připraven program s brýlemi na virtuální realitu, v níž si žáci mohli sami vybrat jednu z „nebezpečných“ misí. Jedni prozkoumávali lesy v období druhohor, druzí objevovali vesmír na Mezinárodní vesmírné stanici. Pro všechny naše žáky byly projektové dny na ZŠ Františka Formana nejen zážitkem, ale také motivací pro další práci s 3D tiskem a virtuální realitou.