Bakaláři

Atletický dvojboj Dany a Emila Zátopkových

Dne 2. listopadu se žáci 5. ročníku zúčastnili sportovní akce s názvem “Atletický dvojboj Dany a Emila”. Akci pořádalo Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. Akce byla pořádána při příležitosti 100. výročí od narození těchto dvou olympijských vítězů (oba narozeni 19. září 1922). Žáci soutěžili ve dvou disciplínách: 1. hod raketou, 2. běh na 600 metrů. Jak se našim žákům vedlo nejlépe vystihuje text, který napsala žákyně 5.A Marie Vašutová:

Účast na atletickém dvojboji Dany a Emila Zátopkových mě potěšila. Když jsem vyběhla, uvědomila jsem si, že to jsou závody a ne jen trénink a to mě vyhecovalo. Sice jsem doběhla ve svém rozběhu druhá, ale první z holek. Druhá disciplína byl hod raketkou. To pro mě bylo jednoduché, hodně ho trénujeme v atletice. Běh i hod byl supr, ale když přišlo na vyhodnocování, zatajil se mi dech. Při vyhlašování třetího místa jsem byla ještě v pohodě. Ale když vyhlašovali druhé místo, řekla jsem si, že už nemám šanci. Nakonec ale mé jméno zaznělo. Vyhrála jsem!!! To byl pocit!!! Závody jsem si užila a k tomu se dozvěděla i něco nového o dalších sportech. Bylo to supr!!!

Tímto vítězce Gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za úžasné sportovní výkony.