Bakaláři

Tak tohle se nám líbilo!

V minulém školním roce přijal naše pozvání na školní besedu hasič pan Buriánek. Dověděli jsme se spoustu zajímavostí o práci záchranářů, vyzkoušeli si některé části hasičské výstroje a zopakovali si, jak se zachovat v krizových situacích.

V říjnu se situace obrátila a na návštěvu jsme vyrazili my, žáci 3. B, do Integrovaného výjezdového centra v Nové Bělé. Centrum je určeno hasičům, strážníkům, včetně skupin hipologie a kynologie, a také zdravotnické záchranné službě.

Nejprve jsme se podívali do míst, kde se záchranáři učí, cvičí, ale také spí, pak jsme si prohlédli hasičskou a speciální zásahovou techniku v prostorách Integrovaného výjezdového centra

a nakonec jsme přešli do stájí jízdního oddílu Městské policie, kde jsme pomohli s roznášením oběda pro policejní koně.

Který zážitek byl ten nejlepší, je těžké posoudit, protože jich bylo mnoho. Chtěli bychom proto poděkovat za pozvání na tuto zajímavou a poučnou návštěvu.