Bakaláři

Odpoledne s pejsky ve školní družině

Ve středu 12.10.2022 se na školním hřišti konalo Odpoledne s pejsky.

V úvodu se děti seznámily se třemi cvičenými koliemi – Isabell, Lucky, Sunny a štěňátkem Izzie. Úvodní besedy se ujala Zdenka Koldová, která si s dětmi povídala o tom, jak mohou cvičení pejsci pomáhat zdravotně znevýhodněným lidem, a také jak prospěšní mohou být záchranářští psi při záchranné akci v terénu.

V další části programu viděly děti ukázky činností asistenčních psů, kteří jsou vycvičeni k tomu, aby zrakově znevýhodněným lidem pomáhali zvládat každodenní činnosti.

Na závěr se pak mohly děti se všemi pejsky pomazlit a obdarovat je jejich oblíbenými piškoty.

Všem dětem, které se našeho Odpoledne s pejsky zúčastnily, moc děkujeme, protože svou účastí na této akci přispěly na stará zvířátka z útulku Starouškov, který vede Šárka Vrbová. V letošním roce se nám podařilo vybrat krásných 4.500,-Kč.

Děkujeme, vychovatelky ŠD

Všechny fotky z této akce můžete vidět zde:

https://sdvolgogradska.rajce.idnes.cz/Odpoledne_s_pejsky_ve_skolni_druzine