Bakaláři

Exkurze Velké Losiny, Dlouhé stráně

V úterý 27. září se žáci devátých a osmých ročníků zúčastnili jednodenní exkurze v Hrubém Jeseníku. Našim cílem byla prohlídka zámku ve Velkých Losinách a přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně. Až do Opavy nás provázela slunečná a modrá obloha, za Bruntálem se zatáhlo a občas nás pokropil déšť. Po prohlídce zámku následovalo osobní volno, kdy se žáci mohli občerstvit. Pak jsme v Koutech nad Desnou „nabrali“ průvodce této jedinečné stavby a ten zahájil takřka tříhodinovou exkurzi. Při prohlídce jsme navštívili technologické provozy v obrovských podzemních prostorách, dolní nádrž i horní nádrž v nadmořské výšce 1 350 m na hoře Mravenečník. Počasí nám bohužel nepřálo, hustá mlha nám znemožnila výhled na toto impozantní dílo. Žákům se přesto exkurze líbila.

Mgr. Petr Poláš