Bakaláři

Školní výlet třídy 4.A

Náš školní výlet se konal v pátek dne 17.6.2022. Sešli jsme se před školou v 7.15 hod. a odjeli tramvají do Ostravy – Svinova, dále jsme pokračovali vlakem do Chotěbuze. Shlédli jsme obří sladkovodní akvária, nakoupili suvenýry, zahráli pár her a vyřádili se na dětském hřišti. Ve dvanáct hodin jsme odešli na program Slovanský den do archeoparku. Staral se o nás mladý průvodce z Českotěšínského muzea, prohlédli jsme si slovanské hradiště a vyslechli poutavé vyprávění na několika stanovištích. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věci, jak se lidé oblékali, co jedli, v jaké bohy věřili, jaké zbraně vyráběli atd. vyzkoušeli jsme si vyhřesat jiskru a zapálit oheň, stříleli jsme z luku, bavilo nás divadlo o zavraždění krále Václava a ukázka obranné štítové techniky. Po dvou a půl hodinách jsme odjeli spokojeni vlakem zpět domů. Ke škole jsme se vrátili v půl páté. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Machytková Helena

Všechny fotky ze školního výletu naleznete zde:

https://zsvolgogradska.rajce.idnes.cz/Archeopark_Chotebuz_4.A/