Bakaláři

Výlet Hodonín

     Dne 22. 6. 2022 se 6. a 7. ročníky účastnily výletu do malebného města Hodonína v Jihomoravském kraji. Sraz na exkurzi byl přímo na nádraží Ostrava-Svinov, odkud jsme odjížděli v 7 hodin ráno. I přes několikaminutové zpoždění vlaku jsme v pořádku dorazili na místo a přímo z hodonínského nádraží vyrazili směrem k místní ZOO, která sice není nikterak velká, ale i tak má co nabídnout, například samce vzácného bílého lva.

    Po občerstvení v ZOO jsme se přemístili na náměstí v Hodoníně, kde měly děti krátký oddych a možnost si koupit oběd či suvenýry. Odtud nás čekala nedlouhá cesta k Muzeu TGM, kde byla v rámci výročí narození T. G. Masaryka připravena expozice a krátký film, týkající se jeho života a politické kariéry. Krátce jsme se zastavili i u domu, kde se T. G. Masaryk narodil.

     Pak již děti čekalo finále – plavba lodí po Baťově kanálu, kterou si vzhledem k luxusnímu počasí všichni moc užili.

     Návrat do Ostravy proběhl zcela hladce a bez problémů.