Bakaláři

Hrajeme si s Merkurem 2022

Ve dnech 25.5. a 26.5. 2022 proběhl na ZŠ a MŠ Volgogradská 6B v Ostravě Zábřehu již 4. ročník městského kola soutěže Hrajeme si s Merkurem.

Žáci sestavili pod vedením Mgr. Rostislava Hrušky náročný model auta dodávky ze stavebnice Merkur 4. Soutěžilo celkem 41 žáků ze sedmi základních škol: ZŠ Volgogradská 6B, ZŠ Mitušova 16, ZŠ A. Kučery, ZŠ Sekaniny, ZŠ Pokorného, ZŠ Chrjukinova a ZŠ Bulharská. Pracovalo se ve dvojicích, jen jeden soutěžící pracoval samostatně.

Na sestavení modelu měli žáci pět vyučovacích hodin. Ti zručnější to stihli dříve. Hodnotila se především kvalita montáže. Celková doba montáže rozhodovala při rovnosti bodů. Porotu tvořili učitelé pracovních činností a odborníci z praxe.

V letošním čtvrtém ročníku zopakovala vítězství z předchozího ročníku dvojice žáků Antoni Stanislav Soberats a Karel Menšík ze ZŠ Volgogradská 6B. Tito žáci předčili ostatní nejen svou precizní prací, ale i rychlostí montáže. Práci zvládli absolutně nejrychleji za 82 minut. Na druhém místě se umístili žáci Jan Šupák a Johan Kňazovčík ze ZŠ Sekaniny. Třetí příčku obsadili žáci Petr Boček a Vojtěch Mazák ze ZŠ A. Kučery. Velkou pochvalu si zaslouží jediný samostatně pracující žák Petr Kubíček ze ZŠ Mitušova 16, který montáž auta také úspěšně dokončil.

Všichni soutěžící byli ohodnoceni věcnými cenami. Soutěže se zúčastnilo i sedm dívek, které se svou pečlivostí vyrovnaly chlapcům.

Soutěž, která je součásti celoročního projektu Technická dovednost, podpořily dotace MMO.

pořadíjméno a příjmeníškolacena
1.Menšík Karel, Soberats Antoni StanislavZŠ Volgogradská 6BStavebnice FISCHER TECHNIK 2ks
2.Šupák Jan, Kňazovčík JohanZŠ SekaninyStavebnice BLOCKI 135 dílků 2ks
3.Boček Petr, Mazák VojtěchZŠ A. KučeryStavebnice BLOCKI 110 dílků 2ks
4.Jančata Deniel, Podveský Šimon PetrZŠ Mitušova 16Stavebnice BLOCKI 101 dílků 2ks
5.Poloch Tomáš, Nožička MilanZŠ Volgogradská 6BStavebnice BLOCKI 101 dílků 2ks
6.Ďurnek Lukáš, Biolek AdamZŠ Volgogradská 6BStavebnice BLOCKI 91 dílků 2ks
7.Kubíček PetrZŠ Mitušova 16Stavebnice METAL Brick 1ks
8.Šenkýř Matěj, Batík DanielZŠ Mitušova 16Stavebnice BLOCKI 88 dílků 2ks
9.Javorský Tomáš, Polák PetrZŠ PokornéhoStavebnice BLOCKI 101 dílků 2ks
10.Gajda Viktor, Kaleta FilipZŠ BulharskáStavebnice BLOCKI 100 dílků 2ks
11.Margicinová Zuzana, Širková HelaZŠ ChrjukinovaStavebnice BLOCKI 93 dílků 2ks

Mgr. Rostislav Hruška