Bakaláři

Exkurze Slezského muzea v Opavě

Žáci tříd 6.A a 6.B se zúčastnili ve čtvrtek 19. května exkurze s edukační výukou ve Slezském muzeu v Opavě . Po příchodu do muzea byly třídy rozděleny , z nichž jedna se zúčastnila edukační výuky na téma Živá příroda a ta druhá si individuálně prohlížela všechny exponáty . Po vyučovací hodině se třídy „prohodily“ . Z muzea jsme se přesunuli na dvě hlavní náměstí Opavy a to tzv. Horňák“ a „Dolňák“ V budově magistrátu jsme měli domluvenou návštěvu rozhledny tzv. opavské Hlásky , kde jsme vystoupali s průvodkyní opavského informačního centra . Vzhledem k tomu, že nám po celý den přálo počasí naskytnul se nám z rozhledny překrásný výhled nejen na Jeseníky , ale i na jeho nejvyšší vrchol Praděd. Dokonce na některých místech byly ještě viditelné sněžné stopy . Po osobním volnu, které žáci využili k návštěvě toalety a občerstvení jsme se vydali na opavské vlakové nádraží , kde jsme pokračovali směr domov . A protože nás celý den provázela dobrá nálada a slunce výlet do centra Slezska se nám líbil.

Mgr. Marcela Klimšová

Mgr. Petr Poláš