Bakaláři

Výtvarná dílna ,,Franta, tužka“, 1.B

V pátek 18. 3. se děti zúčastnily výtvarné dílny Galerie PLATO s názvem ,,Franta, tužka …“

Než se děti dostaly ze své třídy do učebny, ve které program probíhal, musely zdolat schodiště po zábradlí (hra země – láva, při které se nesměly dotknout schodů), se zavázanýma očima v řadě za sebou dojít ke dveřím a s pomocí paní lektorky se dostat na své místo. Poslepu na velký papír nakreslit tužkou, kterou dostaly, svou hlavu. Pak si mohly sundat šátek a povídat si o obrázku. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi KRESBOU a MALBOU. Vysvětlili si pojmy konkrétní a abstraktní a zvukem i kresbou vyjadřovali radost, vztek, smutek, pláč, smích, chrápání, hluk. Zkoušely kreslit různými způsoby – opačnou rukou než tou, kterou kreslí, tužkou v puse, tužkou v lokti, nohou. Ukazovali si, jaké otisky mohou dělat hračky, když se namočí do inkoustu, například káča, autíčko, skákací panáček. Nakonec je zaujal bublifuk smíchaný s inkoustem, který si sami vyzkoušeli.

A co na to děti? Většinou se shodly.

Líbila se mi hra země – láva.

Jak jsme šli poslepu do třídy.

Líbil se mi bublifuk, skákací panáček.

Nejvíce mě bavilo, jak jsme kreslili sami sebe.

Líbilo se mi všechno.