Bakaláři

„Týden prvňáčků“ v knihovně“ 1. B

V pondělí 7. 3. hned po prázdninách jsme se vydali poprvé do Knihovny Gurťjevova v rámci projektu ,,Týden prvňáčků.“ Paní knihovnice dětem četla z knihy Malá čarodějka Winnie a nový počítač (V. Thomasová a Korky Paul) a při počítání jednotlivých písmen ve slově ABRAKADABRA si procvičily i matematiku. Dalším úkolem bylo vyřešit zajímavé hádanky z knihy Nejkrásnější hádanky. Zaposlouchaly se do příběhu O pejskovi a kočičce, jak pekli dort a vyjmenovávaly, co tam pejsek s kočičkou všechno dali. Na závěr si sami vybírali a prohlíželi knížky a časopisy.

A jaké knihy děti zaujaly?

,,Pokémon, Star Wars, Simpsonovi.“ Rosťa

,,O Spidermanovi.“ Viktor a Max

,,O princeznách.“ Viktorka

,,Líbila se mi kniha o koníkovi a Zoo.“ Bětka

,,O Zoo.“ Bára Dobiášová

,,Minecraft.“ Matěj

,,O zubařovi.“ Melissa

,, Pikachu – všechny díly.“ Eliška Pastýriková

A jak se dětem v knihovně líbilo?

,,Líbilo se mi, jak nám paní knihovnice četla.“ Ondra, Tereza Šteblová

,,Líbily se mi hádanky.“ Eliška Gelnarová

,,Líbilo se mi prohlížení knížek.“ Šimon

,,Líbilo se mi všechno.“ Danek, Bára Kapustová