Bakaláři

Exkurze památek města Kutné Hory

Pro žáky šestých ročníků byla na čtvrtek 7. října 2021 připravena celodenní exkurze památek města Kutné Hory s tímto programem . Pěšky kolem Vlašského dvora a kostela Sv. Jakuba do Hrádku,  kde v průběhu dvouapůlhodinové prohlídky s průvodcem jsme navštívili České muzeum stříbra a středověký stříbrný důl. Zvláště atraktivní byla návštěva středověkého dolu .Žáci se dozvěděli vše  nejen o těžbě, ale také o zpracování stříbrné rudy a ražbě mincí. Po prohlídce volno na oběd a odpočinek. Po načerpání sil pěšky kolem Jezuitské koleji až k pozdně gotickému chrámu Svaté Barbory  památce UNESCO, prohlídka. Překrásné výhledy z terasy nad kaplí Božího těla na celé město a říčku Vrchlici . I přes počáteční ranní přivstání , sraz na nádraží Ostrava – Svinov byl již  v 6.00 ráno se žákům exkurze dle jejich slov líbila i přesto , že na zpáteční cestě již byla znatelná únava u některých z nich . Po velmi pěkném a zcela časově vyplněném dni , bez kapek deště a příjemné teplotě  jsme děti po dvacáté hodině předali jejich rodičům .

Mgr. Marcela Klimšová

Mgr. Petr Poláš