Bakaláři

Sovičky v DOV

Ve středu 13.10. jsme s předškoláky z třídy Sovička jeli do DOV, kde jsme měli mít výukový program Svět plný barev. Bohužel kvůli onemocnění lektorky jsme se barviček nedočkali. Místo toho jsme si mohli s animátorkou projít výstavu „Večerníček a království pohádek“. Sovičkám se to moc líbilo, poznaly hodně pohádek, vyzkoušely si vše co mohly – hry, dabing, omalovánky, kostýmy z pohádek a vyřádily se na hřišti – v pařezové chaloupce, hradu.

Po večerníčcích nás místo postýlky čekala svačinka od naší hodné paní kuchařky. Než jsme museli zpátky do školky, prohlédli jsme si Dětský svět, kde je také plno atrakcí. Dětský svět vypadá trochu jako krajina, je tu venkov, farma, zvířata, můžete si tu podojit krávu nebo nakrmit slepice, jinde je zas město a stavba, obchod, dílna, lékař, kuchyně či prádelna. Uprostřed všeho je louka, kde děti můžou řádit, běhat a vybírat, kam dál se vydají. Jestli do strašidelného lesa nebo do vodního světa. Sovičky si všechno vyzkoušely a užily, hlavně jeřáb a dojení krávy.

I když nám původní program nevyšel, nevadilo nám to a barvičky nás čekají příště.