Bakaláři

Technická dovednost 2022 – školní kolo

Ve dnech 29.9. a 30.9. 2022 proběhlo v dílně ZŠ a MŠ Volgogradská 6B již třinácté školní kolo soutěže Technická dovednost. Soutěže se zúčastnilo rekordních 33 žáků sedmých, osmých a devátých tříd. Pod vedením Mgr. Rostislava Hrušky se vyráběla malá sázecí lopatka, kombinovaný výrobek ze dřeva a kovu. Práce byla pro soutěžící velmi náročná, nicméně všichni zdárně dokončili výrobek. Soutěže se také zúčastnilo jedenáct dívek. Dívky byly velmi manuálně zdatné a zručné. Nejlepší z nich obsadily první tři místa a spolu s dalšími třemi chlapci postoupily do městského kola, které se uskuteční koncem října tohoto roku. Pokud zde naši žáci uspějí, mají možnost získat velmi hodnotné ceny (mobilní telefon, sluchátka, smart hodinky, powerbanky atd.), neboť je projekt Technická dovednost podporován dotacemi MMO.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným žákům za jejich zodpovědný a příkladný přístup k práci.

Umístění šesti postupujících:

1. místo                 Tesková Veronika

2. místo                  Kovářová Julie

3. místo                  Dedková Anna

4. místo                  Endt Michal

5. místo                  Vlaškovský Lukáš

6. místo                  Korotkykh Artem

Náhradníci:

7. místo                  Hrušková Lucie

8. místo                  Sokol Michal

9.- 17. místo          Slováček David, Marek Daniel, Menšík Karel, Králová Tina, Braczek Šimon,

Slezák Václav, Soberats Antoni-Stanislav, Gábor Simeon a Königová Elizabeth.   

V Ostravě dne 3.10. 2022                                                                                            Mgr. Rostislav Hruška