Bakaláři

BOŘTE S NÁMI BARIERY

V úterý 15.února proběhl na naší škole seminář v rámci projektu PARA TOUR ,kterého se zúčastnili žáci 6.A a 8.A. Jedná se o jedinečný projekt si zkusit zahrát basketbal na vozíku, vystřelit na branku z para hokejového in-line sledge či vyzkoušet orientaci a pohyb slepeckou holí. Celý projekt je zaměřený na pochopení a propojení života lidí s hendikepem a bez něj, kdy fyzický hendikep nemusí znamenat konec světa a kde neexistují limity . Seminář se skládal ze dvou částí , teoretická část – kdy se žáci dozvěděli, jak probíhá trénink, nástup do auta apod. Ve druhé – praktické si vyzkoušeli několik para sportů. Žákům se projekt velmi líbil, měli tak možnost si na vlastní pěst vyzkoušet a „vžít“ se do role našich spoluobčanů s hendikepem. Děkujeme za možnost, že naše škola byla zařazena do tohoto projektu.

Mgr. Petr Poláš