Bakaláři

Dudek přiletěl do nové školní knihovny

Po několika měsících příprav se v listopadu otevřela učitelům a žákům naší školy školní knihovna. Abychom tuto událost náležitě oslavili, pozvali jsme v den jejího otevření velmi milou návštěvu – ilustrátora dětských knih Adolfa Dudka.

Po slavnostním přestřižení pásky následovala dvouhodinová interaktivní show plná humoru, soutěží a zábavy pro žáky 1. – 3. ročníku.

Kdo je to ilustrátor? Jak vznikne ilustrace? Kde čerpá ilustrátor inspiraci? Jak se ilustrace stane součástí knížky? Nejen na tyto, ale i na spoustu dalších otázek dostali malí čtenáři jasné odpovědi. A nejen to. Umíte nakreslit kruh, čtverec, obdélník nebo trojúhelník? Pak tedy, podle Adolfa Dudka, dokážete nakreslit cokoliv dalšího. Nevěříte? Zeptejte se těch, kteří se o tom přesvědčili na besedě.

Přejeme všem, kteří v budoucnu překročí práh školní knihovny, aby v knihách našli nové kamarády, aby jim čtení přinášelo radost a zábavu a aby se pro ně knihy staly každodenním potěšením.