Bakaláři

Mladý zoolog 2021

Soutěž mladý zoolog má již dlouholetou tradici. Pořádá ji Zoo Ostrava ve spolupráci s Kruhem přátel zoo pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje. Žáci soutěží v pětičlenných družstvech formou testu. Letos jsme postavili dvě družstva starších žáků. V této kategorii se utkalo celkem 84 družstev.

Naše škola se této přírodovědné soutěže zúčastňuje pravidelně od roku 2007. Jen minulý rok jsme vynechali z důvodu nepříznivé epidemiologické situace. Letos to také nebylo lehké. Z vybraných žáků, kteří se pilně připravovali, zůstali v karanténě čtyři žáci. Na poslední chvíli je zastoupili jejich spolužáci, kteří již měli málo času osvojit si nové poznatky, přesto se s touto výzvou poprali svědomitě. Téma letošního ročníku bylo: Ryby a rybníkářství ČR.

A jak jsme se umístili?

Velmi úspěšné bylo družstvo kapitánky Nikoly Dreslerové – RYBÍ ZABIJÁCI,

které se umístilo na krásném 14. místě. Jen pár bodů je dělilo od postupu do finále.

Složení družstva: Nikola Dreslerová 7. B

Adéla Brychlecová 7. B

Veronika Tesková 8. A

Lucie Hrušková 8. A

Elizabeth Königová 8. A

Druhé družstvo kapitána Marka Valového – KAPŘI se umístilo na 37. místě.

Složení družstva: Marek Valový 9. A

Daniela Hrehušová 9. A

Kristýna Slívová 9. A

Jakub Hynek 9. B

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme úspěchy v přírodovědných soutěžích.