Bakaláři

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Do soutěže se v měsíci říjnu dobrovolně zapojilo 62 žáků z 2. stupně naší školy a soutěžili v kategorii B (6. – 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ).

Nejlepšími řešiteli se v této kategorii u nás ve škole stali tito žáci:

1. Jakub Veselý 9.A

2. Marek Klíš 8.B

3. Veronika Carbolová 9.A

4. Dominik Matiašek 7.B

5. Karel Menšík 6.B

Jakub Veselý z 9.A se stal krajským semifinalistou, obsadil 39. místo z 3009 soutěžících v kraji.

Děkujeme za účast všem soutěžícím a přejeme hodně štěstí v krajském kole.