🟢Podpora anglického jazyka
Podpora anglického jazyka na ZŠ Volgogradská
V letošním školním roce se naše škola intenzivně zaměřila na rozvoj a podporu výuky anglického jazyka.
Po celý rok probíhá bezplatná příprava žáků pátých tříd a druhého stupně ke získání Cambridge certifikátů. V únoru měli žáci možnost ověřit si svou aktuální jazykovou úroveň prostřednictvím tzv. MOCK testů, tedy zkoušek nanečisto. Ty byly financovány z Operačního programu Jan Amos Komenský v rámci podpory vzdělávacích programů STEM, CLIL a Začít spolu.
Díky těmto testům žáci mohli zažít skutečnou podobu zkoušky a zjistit, zda by v její ostré verzi uspěli. Na samotnou certifikační zkoušku se mohou přihlásit na jaře. V případě úspěšného složení jim bude uhrazena z grantu statutárního města Ostravy zaměřeného na podporu cizojazyčné výuky.
Letos jsme ve škole také poprvé uspořádali školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu v okresním kole reprezentovaly dvě žákyně – Laura Mičaníková v kategorii mladších žáků a Anna Paulíková v kategorii starších. Laura si vedla výborně a zaslouženě vybojovala krásné 4. místo.
Jana Jeřábková
Akce jsou realizovány díky projektům „Podpora vzdělávacích programů STEM, CLIL a ZAČÍT SPOLU v ZŠ a MŠ Volgogradská 6b“ (reg. číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/24_034/0014178), který je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Jan Amos Komenský a ,,Jazyky nám dávají křídla“ (účelový neinvestiční příspěvek na podporu cizojazyčné a bilingvní výuky od statutárního města Ostrava).