Soutěž Plastík

🚯Co do přírody nepatří

SOUTĚŽ S PLASTÍKEM 

Během celého školního roku se žáci školní družiny účastnili soutěže nadace ORLEN Unipetrol s názvem PLASTÍK. Nyní se děti z 6. oddělení pustily do posledního, čtvrtého kola. 

Tentokrát vytvořily plakát s názvem: „CO DO PŘÍRODY NEPATŘÍ”.

Nejprve jsme na vycházce společně udělali několik fotografií odpadků, které byly různě poházené v okolí školy. Fotografie jsme zpracovali do plakátu a ke každé z nich napsali, jak dlouho se v přírodě daný odpad rozkládá a zda je recyklovatelný. 

Při této práci si děti uvědomily, jak moc a na jak dlouho zatěžujeme planetu spoustou zbytečných odpadků.

Byla to hezká, i když trošku smutná práce, která vedla k zamyšlení. Tak snad se v budoucnu díky nám všem situace zlepší…

Mgr. Jarmila Mikesková, vychovatelka 6. oddělení


 

Soutěž Plastík