Bakaláři

Olympiáda v českém jazyce

    „Jazykoví nadšenci“ 😊 z 8. a 9. ročníku se dne 1. prosince 2022 zúčastnili školního kola 49. ročníku OvČj. Paní učitelky Jana Koudelková a Naďa Kulová vybraly ze svých tříd celkem dvacítku soutěžících:

8. A                      Otmar Hučala, Ema Němcová, Julie Řepíková, Vanessa Anna Tomisová

8. B                      Anna Dedková, Viktorie Zacharová, Filip Zeman

9. A                     Lucie Hrušková, Elizabeth Königová, Mikuláš Kudla, Erik Lochman, Vojtěch Pisár, Gabriel Rác, Michal Sokol, Veronika Tesková

9. B                      Klára Antošová, Richard Bistrý, Marek Klíš, Marek Pazděra, Sára Staňková

     Účastníci olympiády se během 120 minut snažili nalézt správné řešení ke každé z osmi jazykových otázek, dalším „oříškem“ pro ně bylo napsat slohovou práci. Téma (Na listopadu se mi líbí/nelíbí…) a forma (próza) byly zadány, výběr slohového útvaru byl ponechán na rozhodnutí soutěžícího.

A jak klání u nás na Volgogradské dopadlo? 1. místo získal Marek Klíš, 2. pozici obsadila Anička Dedková, na 3. – 4. místo mohou být právem hrdi Marek Pazděra a Klárka Antošová.

Všechny přihlášené osmáky a deváťáky chválím za účast, odvahu i snažení, těm nejlepším blahopřeji k dosaženým výkonům a prvním čtyřem budu, doufám nejen já, držet pěsti pro štěstí při reprezentaci naší školy v kole okresním.

Hana Najšelová, organizátorka akce