Bakaláři

Tvořivé dopoledne s Lucií Seifertovou

V úterý 5. dubna navštívila naši školu paní Lucie Seifertová, známá česká spisovatelka a ilustrátorka, autorka knihy Dějiny udatného českého národa.

Za tuto knihu získala ocenění Magnesia Litera, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti a Zlatou pečeť za polygrafické zpracování.

Když knihu-leporelo rozložíme, otevře se před námi 9 metrů dlouhá „krajina“, v níž se odehrává historie od dob pravěkých lovců až po současnost.

Na besedě jsme se dověděli spoustu zajímavostí o práci paní spisovatelky, seznámili jsme se s postupem výroby 3D knihy a taky jsme se naučili kreslit mamuta! Povídání se nám moc líbilo, stejně jako knížky, které nám paní spisovatelka přivezla ukázat. Nakonec jsme si vlastní prostorovou knížku také vyrobili. A jak jsme dopadli? Protože jsme pracovali udatně, dostali jsme všichni od paní spisovatelky velkou jedničku s hvězdičkou!