Bakaláři

Exkurze do obuvnické dílny

     Dne 15. října se třída 9. A účastnila exkurze v opravně obuvi v areálu Kotva v Ostravě – Zábřehu. Po dohodě s majitelem, panem Danielem Bražinou, ji zajistila v rámci volby povolání pro své žáky třídní učitelka.

     Pan Bražina byl velice vstřícný, v době před řádnou otevírací dobou všechny přijal. Zpočátku byl trošku nesmělý, nicméně po chvilce se ochotně rozpovídal, odpovídal na všetečné dotazy žáků. Děti si prohlédly jeho dílnu, dozvěděly se, co jeho práce obnáší, zhlédly ukázku obrušování a lepení podpatků, viděly, jak se vyrábějí klíče a brousí nože, seznámily se krátce s prací 3D tiskárny. Zajímavé bylo též dozvědět se, že pan Bražina se tomuto řemeslu věnuje již dvacet let (je však vyučen v oboru truhlář), práce ho baví, i když i ona s sebou nese nejrůznější úskalí a problémy, protože je to přece jen také práce s lidmi. Přesto má svou práci rád.

     Myslím, že pro mnohé byla exkurze příjemným zpestřením běžného školního dne a aspoň někteří si budou pamatovat, co všechno musí umět zvládnout opravář obuvi. Úkolem žáků bylo v hodině slohu napsat zprávu o oné exkurzi. Nutno dodat, že někteří velmi příjemně překvapili.

Hana Najšelová, třídní učitelka 9. A