Bakaláři

„Hlučín, město s řemeslnou tradicí“

 V úterý 5.10. 2021 se žáci devátých ročníků v rámci “ Volby povolání“  zúčastnili pod záštitou odboru školství Moravskoslezského kraje a Spolku přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně IX. ročníku prezentace učebních oborů “ Hlučín, město s řemeslnou tradicí „  Za velmi pěkného, sluncem zalitého dne se na hlučínském náměstí prezentovaly učební obory / workshopy/ včetně ukázek práce žáků . Velmi zajímavá byla prezentace žáků oboru malíř-natěrač, nejen z místní školy, ale i škol z  různých krajů republiky , včetně Slovenska . Součástí návštěvy byla i prohlídka školy, kde se dané obory vyučují , podány informace o jejich uplatnění , podpory odborného vzdělávání a letáčků . Akce určitě patřila vzhledem k praktickým ukázkám k bližšímu poznání náplně  jednotlivých oborů žákům naší školy . Mgr. Petr Poláš Mgr. Bc. Jiří Novák