Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6B
Kontakty
Aktuality
Úřední deska
I-škola
Schránka důvěry
Soutěž ve tvorbě prezentací

29.4.2019 proběhl 8.ročník soutěže ve tvorbě prezentací na téma: Ekologické problémy našeho života. Žáci se měli zaměřit na živočichy žijící v Poodří. Rozsah prezentace byl stanoven na 5 - 15 snímků.

V prezentaci bylo hodnoceno:
-    dodržení zadání
-    dodržení pravidel prezentace
-    vhodné použití efektů
-    uvedení zdrojů

Ze zaslaných prezentací byly komisí vybrány nejzdařilejší prezentace do školního kola. Jejich autoři je prezentovali před ostatními soutěžícími s těmito výsledky:

1. místo Eliška Legerská, 6. B
2. místo Elen Jedličková, 7. B
3. místo Marek Haltof, 7. B

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

                                                Mgr. Miroslava Černá

Literární soutěž

V literární soutěži Paměť a vzpomínky zabodoval Lukáš Bartoň

 

V rámci kampaně na podporu četby knih "Rosteme s knihou" byla v měsíci únoru vyhlášena soutěž na téma: PAMĚŤ A VZPOMÍNKY aneb Skutečný příběh, který mě zaujal.

Mezi desítku nejlepších žáků z celé republiky se v 1. kategorii (1. – 5. třída) probojoval LUKÁŠ BARTOŇ ze třídy 5. B s povídkou: "Zoubková víla".

Vyhlášení výsledků a převzetí ceny proběhne na veletrhu Svět knihy Praha 2019 dne 10. května.

 

Gratulujeme!

Matematická soutěž - PANGEA

Pangea je matematická soutěž s tematickými úlohami ze společenskovědních a přírodovědných oborů.
Pro letošní ročník byla zvolena témata z oboru hudby, přírody a ekologie.       

Výsledky naší školy

4. třídy                                                                           5. třídy

1. Hučala Otmar 4. A   1. Bončová Leona 5. A
2. Neumann Samuel 4. A   2. Schmiedová Miriam 5. A
3. Zacharová Viktorie 4. B   3. Majtánová Tereza 5. A

 

6. třídy                                                                            7. třídy

1. Veselý Jakub 6. A   1. Rapčanová Silvie 7. B
2. Macura Filip 6. A   2. Haltof Marek 7. B
3. Carbolová Veronika 6. A   3. Dobřecká Michaela 7. B

 

8. třídy                                                                    9. třídy

1. Krkošková Lucie 8. A   1. Baniková Nikol 9. B
2. Linková Kateřina 8. A   2. Novák David 9. A
3. Holčapek Daniel 8. A   3. Rybáková Nela a Husarik Jakub

9. A, 9. B

 

Hučala Otmar ze 4. A postoupil do celostátního finále z 1. místa.

Blahopřejeme a děkujeme všem žákům za účast.

Matematická soutěž - KLOKAN

Dne 22. 3. 2019 proběhla na naší škole mezinárodní matematická soutěž KLOKAN.

Kategorie CVRČEK (2. – 3. třída):   74 žáků

1. Ruttkay Lukáš 3. A
2. Onderková Tereza 3. B
3. Menšík Karel 3. B

 

Kategorie KLOKÁNEK (4. – 5. třída):   96 žáků

1. Hučala Otmar 4. A
2. Krčmařová Julie 4. B
3. Neumann Samuel 4. A

 

Kategorie KLOKAN (6. – 7. třída):   85 žáků

1. Vavruša Tomáš 7. A
2. Veselý Jakub 6. A
3. Legerská Eliška 6. B

Všem žákům děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům.

Recitační soutěž

Ve středu 13. 2. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 1. STUPNĚ. V tomto školním roce se soutěže zúčastnilo 36 žáků prvního až pátého ročníku.

Zde jsou výsledky a výherci:

1.ročník 

1.místo     VÁCLAV HOLEK
2.místo     ADAM HRDÝ
3.místo     SÁRA DŘÍMALOVÁ 

2.ročník 

1.místo     TEREZA KELEMENOVÁ
2.místo     KATEŘINA KUCIROVÁ
3.místo     VOJTĚCH VENGLÁŘ

3.ročník 

1.místo     ANTONI-STANISLAV SOBERATS
2.místo     LUKÁŠ RUTTKAY
3.místo     VÍTEK VRŠECKÝ

4. a 5.ročník   

1.místo     JIŘÍ LEGERSKI
2.místo     NATÁLIE SLANÁ
3.místo     NICOLAS NOVÁČEK

VŠEM VÝHERCŮM SRDEČNĚ GRATULUJEME!!!

 

Do obvodního kola postupují:

Václav Holek, Adam Hrdý, Tereza Kelemenová, Antoni-Stanislav Soberats, Jiří Legerski a Natálie Slaná

VŠEM POSTUPUJÍCÍM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY!!!!!